PEXESO trochu JINAK – ANGLICKÁ ABECEDA, to je originální dřevěná výuková hra pro děti 9v1 (spojuje 9 možností hry). Ze zkušenosti vlastní i z okolí totiž víme, že v určité vývojové fázi dítěte hledá rodič vhodnou pomůcku na to podpořit v něm poznávání zvířat, písmen, číslic, barev, detailů, prvních anglických slovíček, jemné motoriky a v neposlední řadě hraní pexesa jako takového…hra toto vše umožňuje.

Originální dřevěná výuková hra pro děti.

Jedná se o:

  • Originální český výrobek.
  • Navržen na Šumavě.
  • Vyroben z českého dřeva.

PEXESO trochu JINAK – ANGLICKÁ ABECEDA je naprosto originální a multifunkční hračka 9v1, která, jak název napovídá, spojuje hned 9 možností hry. Ze zkušenosti vlastní i z okolí totiž víme, že v určité vývojové fázi dítěte hledá rodič vhodnou pomůcku na to podpořit v něm poznávání zvířat, písmen, číslic, barev, detailů, prvních anglických slovíček, jemné motoriky a v neposlední řadě hraní pexesa jako takového. Takže, jak postupně dítě roste, pořizujeme různé pomůcky na podporu té či oné dovednosti.  PEXESO trochu JINAK – ANGLICKÁ ABECEDA je kouzelné v tom, že je pomůckou hned pro několik takových vývojových etap dítěte a může s dítětem růst několik let.

Tento unikátní pexesový set obsahuje celkem 72 dřevěných kamenů z bukového masivu. V setu je možné najít následující kameny:

– písmena A-Z

– zvířátka – každému písmenu je přiřazeno jedno zvíře v anglickém jazyce – na kameni je zvíře vyobrazeno a obsahuje i jeho anglický název

– číslice 0-9

– žáby – každé číslici je přiřazena jedna žába související s určitým číslem.

S výše uvedenými kameny je možné hrát následující výukové hry:

1) učení a poznávání anglických zvířat

2) učení a poznávání písmen, sestavování slov pomocí písmen A-Z

3) přiřazování písmen ke zvířátkům v angličtině (př. písmeno „C“ a k nim obrázek kravičky, v angličtině „COW“)

4) učení a poznávání číslic, sestavování libovolných číslic pomocí kamenů 0-95) 

5) učení počítání pomocí počítání detailů (berušek) u každé žabky a  následné přiřazování správné číslice ke správné žabce

6) učení barev – každá dvojice písmena a zvířete je vyobrazena ve stejné barvě, dítě se tedy učí dávat dohromady kameny se stejnou barevností (výhodou je, že kamenů je velké množství a dítě se tak neučí jen cca 5 základních barev, ale učí se odlišovat i jemnější nuance a barevné odstíny)

7) hra ve stylu hry „LOTO“, kdy se dítě snaží najít obrázek, jehož část či detail je zobrazen na jiném kameni (toto je možné u kamenů písmen a zvířat – každé písmeno vždy obsahuje část vyobrazeného zvířátka k němu patřícímu)

8) hraní pexesa tak trochu jinak  – hledáme k sobě vždy písmeno a k němu správné zvířátko a číslo a k němu správný obrázek žabky – toto už je skutečně pexeso pro náročné a i dospělí se při něm zapotí.

9) trénování motoriky a představivosti pomocí stavění komínů a dalších staveb – ze 72 kamenů už se dají stavět hezké stavby.

V čem je dále ještě pexeso jiné?

  • Masivní dřevěné hrací kameny jsou z bukového dřeva, jsou velmi příjemné do ruky. Hrací kámen má průměr 39 mm a na výšku 25 mm.
  • Velikost tak akorát do dětské ruky, dětem se s nimi dobře manipuluje.
  • Obalem je 100 % biologicky rozložitelná papírová krabice. Nově je možno dokoupit krabičku z bukové překližky.

Výrobek je certifikován jako dětská hračka a splňuje veškeré požadavky na bezpečnost hračky. Výrobek je v souladu s požadavky harmonizovaných evropských norem ČSN EN 71-1:2015, ČSN 71-2+A1:2014, ČSN EN 71-3+A1:2015.

Oproti PEXESU trochu JINAK – ZVÍŘÁTKA se jedná o dvakrát větší množství kamenů – jedná se o dvě krabice, celkem 72 kamenů.

KOUPIT