Jak děti hravou formou podpořit v jejich rozvoji?

Možná, že i vy často řešíte, jak nejlépe podpořit rozvoj Vašich dětí, jak je přirozeně posouvat dál.
Co kdybyste se dozvěděli o pomůcce, která děti smysluplně zabaví, má mnoho možností využití, a ještě se děti při hře mnohé naučí?

Tuto otázku jsem si po narození staršího syna pokládala často. Nechtěla jsem jeho rozvoj nějak “zanedbat” a pečlivě hledala, co vše by ho mohlo bavit a být mu prospěšné. Zároveň jsem ho nechtěla zavalit kopou bezduchých hraček, které se mu po chvilce omrzí. Hledala jsem něco multifunkčního, co bude určené k více než jedné hře, a zároveň hračku, která s ním poroste. Když mu byl rok, objevila jsem jeden takový malý (český!:)) dřevěný zázrak, PEXESO trochu JINAK. Po úspěšném a zábavném testování u nás doma jsem začala obdarovávat i děti v rodině a děti kamarádů.

Výsledek?

„Naše dcera dostala tohle krásné pexeso od kamarádky a mělo velký úspěch! Skvělý nápad!“ Petra Ř.

„Chci moc poděkovat za krásné pexeso. Je opravdu úžasné. Skoro tříletá dcera si s ním moc ráda hraje a sedmiměsíčního syna už také začíná zajímat. „Iveta S.

Rozvíjet dítě není těžké, když to děláte vhodným způsobem – HRAVĚ a JINAK

PEXESO trochu JINAK je jiné v mnoha ohledech. Není další plastovou hračkou s často neznámým původem a pochybnou zdravotní nezávadností. Je to certifikovaná dřevěná pomůcka vyrobená v České republice, která hravou formou pomáhá k rozvoji schopností dítěte.

Rodiče nejvíce kvitují multifunkčnost hračky, díky které je možné ji využít k nespočtu hravých aktivit. Mezi nejpoužívanější aktivity patří: 

 • PEXESO JINAK

Díky tomu, že k sobě patřící obrázky nejsou totožné, jako u klasického pexesa, je zábavnou formou podpořen rozvoj intelektu a kritického myšlení dítěte. Každým otočením hracího kamene si dítě zároveň trénuje jemnou motoriku. Hrací kameny jsou sladěné i barevně, aby bylo možné trénovat přiřazování barev. A v názvu by nemohlo být pexeso, kdyby se netrénovala soustředěnost a paměť, nejen ta dětská. 🙂

 • STAVĚNÍ KOMÍNŮ A DALŠÍCH STAVEB, NÁKLAD DO BAGRŮ

Děti z masivních dřevěných kamenů také velmi rády staví. Baví se tak stavěním komínů, domečků či garáží, čímž podporují svou fantazii, představivost a kreativní vyjádření. Kameny jsou často také velmi oblíbeným nákladem do bagrů, aut a traktorů.

 • STAVĚNÍ PODLE PŘEDLOH

Hrací kameny slouží i ke stavění podle předloh, čímž především starší děti trénují představivost a počítání.

 •  PŘIŘAZOVÁNÍ A POROVNÁVÁNÍ

Společně strávený čas u hry je možné podpořit další spoustou her. Můžete třeba například:

 • seřadit zvířátka od nejmenšího po největší,
 • rozlišit, jaké zvířátko má tlapky a jaké kopyta,
 • ptát se, kolik má zvířátko nohou,
 • ptát se, kde žije a co jí,

…fantazii a rozmanitosti otázek se meze nekladou. 🙂

Jaké přínosy má PEXESO trochu JINAK pro děti?

 • hravou formou dítě podporuje v psychomotorickém rozvoji
 • trénuje jemnou motoriku
 • rozvíjí intelekt a kritické myšlení
 • trénuje barvy
 • podporuje soustředěnost a paměť

 • rozvíjí fantazii, představivost a kreativní vyjádření
 • pomáhá při počítání
 • podporuje zvídavé otázky a učení se o okolnímu světu
 • je pomocníkem ke smysluplně strávenému času.

Pexeso pod drobnohledem:

 • hrací kameny z kvalitního a odolného bukového masivu
 • 36 – 72 hracích kamenů v balení (záleží na konkrétní variantě)
 • hrací kámen má průměr 39 mm a výšku 25 mm
 • 100 % biologicky rozložitelná papírová krabice.

Co o pexesu říkají zákazníci, kteří ho již mají doma?

„Moc děkujeme! Pexeso jsme objednali na Vánoce pro tehdy 2,5 letou dceru a 6 měsíčního syna a moc rádi si s ním hrají doteď. Jsem ráda, že ani po skoro půl roce neleží někde „zapomenuté“ jako většina hraček.“ Iveta

„Pexeso je momentálně velmi oblíbená aktivita naší Nikolky (3 roky). Každý, kdo přijde na návštěvu, si musí zahrát 🙂 Tato verze uchvátí i dospěláky! Úžasně se bere do ruky velkým i malým a s klasickým papírovým nelze srovnávat… Možnost stavění komínů je jen další příjemný bonus. Už se těším na další skvělé nápady!“ Lucka a Nikolka

„Včera mi přišel balíček s naprosto úchvatným pexesem!!! Moc se mi líbí… Musela jsem ho hned schovat!! Abych vydržela do Vánoc. Ještě jednou děkujeme.“ Lucie V.

Kolik PEXESO trochu JINAK stojí?

Aktuálně jsou k dispozici 3 varianty:

 • PEXESO trochu JINAK – ZVÍŘÁTKA: 450 Kč (36 hracích kamenů v pevné papírové krabici)
 • PEXESO trochu JINAK – ANGLICKÁ ABECEDA A POČÍTÁNÍ: 850 Kč (72 hracích kamenů ve dvou pevných papírových krabicích)
 • PEXESO trochu JINAK – PRAHA: 450 Kč (36 hracích kamenů v v pevné papírové krabici)

+ speciální nabídka – pexeso na míru: + 500 Kč (Na rubovou stranu pexesa je možné natisknout logo firmy, osobní logo, vzkaz, jména dětí…co si budete přát. Min. odběr je 10 ks.)

PŘEJÍT DO ESHOPU

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI:

Od kolika let je pexeso vhodné?

Pexeso doporučujeme od cca 1 roku, kdy dítě začíná objevovat zvířátka a stavět první komíny.

Je pexeso opravdu bezpečné?

Výrobek je certifikován jako dětská hračka a splňuje veškeré požadavky na bezpečnost hračky. Použité barvy jsou netoxické a velikost kamenů je schválena jako vhodná a bezpečná, spolknutí jednotlivých částí (hracích kamenů) není možné. Výrobek je v souladu s požadavky harmonizovaných evropských norem ČSN EN 71-1:2015, ČSN 71-2+A1:2014, ČSN EN 71-3+A1:2015.

Je pexeso odolné?

Ano, jedná se o pexeso, které dítě nesní (což z mé osobní zkušenosti nelze říct u papírového :)) a obecně je téměř nerozbitné, proto může s dítětem růst i několik let.

GARANCE SPOKOJENOSTI

Platí standardních 14 dní na vrácení zboží zdarma.

„S nákupem jsem trošku váhala, i s dopravným vyšlo poměrně draze, ale jsem ráda, že jsem ho pořídila. Pexeso se mi moooc líbí, je i krásně baleno v pevné krabici, dcerka (skoro 2,5 roku) si s ním hraje ráda, využívá ho i na stavění komínů. Zvířátka bez problémů pozná, identifikuje hravě zadečky i hlavičky. Jen manžel mu nepřišel na chuť, ale to nechápu proč, je dokonalé a nápadité :-). Děkujeme!“

Mila Poláková

PŘEJÍT DO ESHOPU

16 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *