PEXESO trochu JINAK – ZVÍŘÁTKOVÁ ČESKÁ ABECEDA, to je originální dřevěná výuková hra pro děti 7v1 (spojuje 7 možností hry). Ze zkušenosti vlastní i z okolí totiž víme, že v určité vývojové fázi dítěte hledá rodič vhodnou pomůcku na to podpořit v něm poznávání zvířat, písmen, barev, detailů, prvních slovíček, jemnou motoriku a v neposlední řadě hraní pexesa jako takového…hra toto vše umožňuje.

Originální dřevěná výuková hra pro děti.

Jedná se o:

  • Originální český výrobek.
  • Navržen na Šumavě.
  • Vyroben z českého dřeva.

PEXESO trochu JINAK – ZVÍŘÁTKOVÁ ČESKÁ ABECEDA je naprosto originální a multifunkční hračka 7v1, která, jak název napovídá, spojuje hned 7 možností hry. Ze zkušenosti vlastní i z okolí totiž víme, že v určité vývojové fázi dítěte hledá rodič vhodnou pomůcku na to podpořit v něm poznávání zvířat, písmen, barev, detailů, prvních slovíček, jemné motoriky a v neposlední řadě hraní pexesa jako takového. Takže, jak postupně dítě roste, pořizujeme různé pomůcky na podporu té či oné dovednosti.  PEXESO trochu JINAK – ZVÍŘÁTKOVÁ ČESKÁ ABECEDA je kouzelné v tom, že je pomůckou hned pro několik takových vývojových etap dítěte a může s dítětem růst několik let.

Tento unikátní pexesový set obsahuje celkem 72 dřevěných kamenů z bukového masivu. V setu je možné najít následující kameny:

– písmena A-Ž (obsahuje všechna písmena české abecedy včetně písmen s háčky)

– zvířátka – každému písmenu je přiřazeno jedno zvíře – na kameni je zvíře vyobrazeno a obsahuje i jeho název

– 2 znaménka ? a !

S výše uvedenými kameny je možné hrát následující VÝUKOVÉ HRY:

1) učení a poznávání zvířat

2) učení a poznávání písmen, sestavování slov pomocí písmen A-Ž

3) přiřazování písmen ke zvířátkům (př. písmeno „B“ a k nim obrázek berana, „beran“)

4) učení barev – každá dvojice písmena a zvířete je vyobrazena ve stejné barvě, dítě se tedy učí dávat dohromady kameny se stejnou barevností (výhodou je, že kamenů je velké množství a dítě se tak neučí jen cca 5 základních barev, ale učí se odlišovat i jemnější nuance a barevné odstíny)

5) hra ve stylu hry „LOTO“, kdy se dítě snaží najít obrázek, jehož část či detail je zobrazen na jiném kameni (toto je možné u kamenů písmen a zvířat – každé písmeno vždy obsahuje část vyobrazeného zvířátka k němu patřícímu)

6) hraní pexesa tak trochu jinak  – hledáme k sobě vždy písmeno a k němu správné zvířátko – toto už je skutečně pexeso pro náročné a i dospělí se při něm zapotí 

7) trénování motoriky a představivosti pomocí stavění komínů a dalších staveb – ze 72 kamenů už se dají stavět hezké stavby 

V čem je dále ještě pexeso jiné?

  • Masivní dřevěné hrací kameny jsou z bukového dřeva, jsou velmi příjemné do ruky. Hrací kámen má průměr 39 mm a na výšku 25 mm.
  • Velikost tak akorát do dětské ruky, dětem se s nimi dobře manipuluje.
  • Obalem je 100 % biologicky rozložitelná papírová krabice. Nově je možno dokoupit krabičku z bukové překližky.

Výrobek je certifikován jako dětská hračka a splňuje veškeré požadavky na bezpečnost hračky. Výrobek je v souladu s požadavky harmonizovaných evropských norem ČSN EN 71-1:2015, ČSN 71-2+A1:2014, ČSN EN 71-3+A1:2015.

Oproti PEXESU trochu JINAK – ZVÍŘÁTKA se jedná o dvakrát větší množství kamenů – jedná se o dvě krabice, celkem 72 kamenů.

KOUPIT