Za PEXESEM trochu JINAK stojí Ivo, Ladislav a Lucie. Ivo a Ladislav podnikají v tiskařství od roku 1991 a jsou spolumajiteli tiskárny nacházející se v podhůří Šumavy. Před několika lety společně navrhli a vytvořili, na českém trhu ojedinělý produkt, čímž je PEXESO trochu JINAK.

Když Lucie poprvé navštívila jejich místní tiskárnu, kde pexeso prodávali, úplně zapomněla, co potřebuje zařídit, protože ji naprosto upoutalo zvířátkové pexeso. Ty nádherné barevné zvířecí motivy s krásnými hlavičkami a vtipnými zadečky, úžasný masiv příjemný do ruky, minimalistická papírová krabice…byla to prostě láska na první pohled. Napoprvé koupila hned několik krabic – pro svého, tou dobu ročního syna, a blízkou rodinu a přátele. Nadšení bylo o to větší, když všechny děti (i rodiče :)), kterým pexesa darovala, byli nadšení také.

A tak se dva roky dělo, že Lucie, vždy když vymýšlela dárek pro nějaké dítko, volba byla jasná. Po dvou letech již Lucii v tiskárně znali a  už když ji viděli mezi dveřmi, ptali se, kolik kousků si vezme tentokrát. STŘIH. Slovo dalo slovo a Ivo s Ladislavem dali Lucii důvěru, že může PEXESO trochu JINAK dostat mezi širší okruh lidí než jen rodinu a přátele. A tak si teď můžete číst o tom, jak to vše vzniklo…:)